دو روز به یاد ماندنی در مسابقات فوتبال همبستگی

مسابقات همبستگی

رویارویی اول: پرشین سرباز، پرشین لب خط

عصر روز پنج شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۴، دیدار دو تیم پرشین سرباز و پرشین لب خط ، در محل  ورزشگاه کارگران شهید اعتمادی تهران و به داوری میثم واحدی و دستیارانش برگزار شد. این دیدار نخستین مسابقه از بازی های چهارگانه   دوستانه ای است که به بهانه ی حضور تیم پرشین سرباز از استان سیستان و بلوچستان در شهر تهران و به کوشش جمعیت امام علی (ع) برگزار می شود.
تیم فوتبال پرشین سرباز به سرمربیگری سعید بزرگ زاده ، مانند سایر تیم های تحت نام پرشین ، با حمایت جمعیت امام علی (ع) و البته با یک دنیا امید و آرزو پا به این مسابقات گذاشته است. گوشه ای ازشور و شوق وانگیزه ی تحسین برانگیز بازیکنان این تیم از این خطه ی کشور را از زبان مربی و سرپرستشان شنیدیم : “بازیکنان ما سه شب است که از خوشحالی خواب ندارند. بچه ها از دیدن شهر و امکانات خوابگاه و زمین چمنی که تا کنون ندیده بودند بسیار خوشحال هستند. ما در کوه و زمین های خاکی تمرین و خود را برای این مسابقات آماده کرده ایم … “
بزرگ زاده یک معلم و فرهنگی دلسوز است که بدون کوچکترین حمایتی از هیچ ارگان و سازمانی سالهاست که در حال تمرین فوتبال با نوجوانان محروم در منطقه سرباز می باشد. به گفته  وی بسیاری از نوجوانانی که در این منطقه به دلیل محرومیت نمی توانند ادامه تحصیل بدهند، ناچار به کار کردن هستند. وی با تمرین فوتبال مانع از این شده است که این نوجوانان جذب اعتیاد مواد مخدر شوند. محرومیت در این منطقه به حدی است که آنها حتی امکان خرید توپ را هم نداشتند. با کمک های اندک مردم بعد از یک سال موفق به خرید چند عدد توپ برای تمرینات شده اند. در پایان وی از جمعیت امام علی (ع) تشکر کرد که با حمایت خود توانستند برای اولین بار این نوجوانان را برای مسابقات به تهران بیاورند.
در سوی دیگر زمین، تیم فوتبال پرشین لب خط با تجربه ی قبلی حضور در نخستین دوره ی لیگ پرشین در این مسابقه شرکت کرد. سرمربی این تیم، امید استاد رحیم از دستاوردهای لیگ فوتبال پرشین برای بازیکنانش می گوید : “بعد از حضور در لیگ، بچه های تیم من به خودباوری و اعتماد به نفسی رسیدند که نتیجه اش نه تنها در زمین فوتبال بلکه در تحصیلشان هم کاملاً مشهود بود …”
این مسابقه از آغاز تا پایان با ریتمی نسبتاً ملایم جریان داشت.هر دو تیم موقعیت هایی روی دروازه های یکدیگر داشتند.قدرت بدنی بالای بازیکنان تیم سرباز سیستان و بلوچستان و البته آشنایی تازه شان با زمین چمنی که تا به حال در آن فوتبال  بازی نکرده بودند ، کاملاً مشهود بود. تیم لب خط با شناخت بهتری از ابعاد زمین چمن و به تبع آن با هماهنگی مناسبی بین بازیکنان ، در زمین مسابقه حضور پیدا کرد.
از نکات قابل توجه این  مسابقه رعایت کامل قواعد بازی جوانمردانه و احترام  مطلق به نظرات تیم داوری  توسط  بازیکنان هر دو تیم بود.
این مسابقه در پایان دو نیمه تلاش تیم ها با نتیجه ی عادلانه ی بدون گل، مساوی به پایان رسید و تیم پرشین سرباز همچنان امیدوار به گشودن دروازه ی رقیبان خود در بازی های بعدی باقی ماند.

 

رویایی دوم: پرشین سرباز، پرشین کوره محمود آباد

در ادامه مسابقات صبح روز جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ دومین مسابقه تیم پرشین سرباز با تیم پرشین کوره محمود آباد در زمین فوتبال فرحزاد برگزار گردید. در این مسابقه نیز هر دو تیم پرشین بازی بسیار دیدنی و جذابی را از خود نشان دادند.
این مسابقه دیدنی و پر هیجان با نتیجه پر گل ۴ بر ۳ به نفع تیم پرشین سرباز به پایان رسید. گرچه اولین گل را در دقیقه ۸ نیمه اول تیم کوره محمود آباد به ثمر رساند، اما تیم پرشین سرباز با شوتها و حملات سنگین خود توانست ۲ گل در دقایق ۱۵ و ۲۰ به ثمر برساند و بازی را در دست خود بگیرد. در نیمه دوم هر دو تیم با قدرت و انگیزه بیشتری بازی را ادامه دادند. در این نیمه گل های تیم پرشین محمودآباد در دقایق ۱۰ و ۲۵ و گل های تیم پرشین سرباز در دقایق ۱۴ و ۱۸ به ثمر رسیدند که در نهایت این بازی بسیار دیدنی به سود تیم پرشین سرباز به پایان رسید.
از اتفاقات خوب این بازی حضور بازی کن محبوب تیم ملی کشورمان، وحید طالبلو، در کنار زمین بازی بود که سبب روحیه بیشتر  بازی کنان شد. طالبلو با حضور در کنار تیم های پرشین در این دوره از مسابقات فوتبال همبستگی و با حمایت خود از این مسابقات انگیزه دو چندان را در بازی کنان باشگاه پرشین و سرمربی ها به وجود آورد.
در پایان این بازی از تیم پرشین سرباز، عماد رئیسی و فرهاد درزاده به ترتیب به عنوان بازیکنان فنی و اخلاق زمین و همچنین از تیم پرشین کوره محمود آباد عزیز حسینی و عبدالله حسینی به ترتیب به عنوان بازیکنان فنی و اخلاق زمین شناخته شدند.
در ادامه  و روز پایانی این مسابقات تیم پرشین سرباز به مصاف دو تیم پرشین دروازه غار و فرحزاد خواهد رفت.
زمان: شنبه ۸ اسفند، ساعت ۱۳ و ۱۵
نشانی: بزرگراه یادگار امام، ایثارگران شمالی، خیابان امام زاده داوود، انتهای خیابان گلریز، زمین چمن فرحزاد
حضور برای عموم بانوان و آقایان آزاد است.

پاسخ دهید