بازی مهم تر از نتیجه

پرشین شهرری و قرچک
در تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۴ دو تیم فوتبال نونهال پرشین قرچک و پرشین شهرری در یک دیدار دوستانه و جوانمردانه به مصاف هم رفتند. این بازی به میزبانی پرشین شهرری و در سالن مجموعه ورزشی شهر سالم محله ۱۳ آبان شهرری برگزار گردید.
تیم پرشین قرچک به تازگی فعالیت ورزشی خود را آغاز کرده و این دیدار اولین مسابقه این تیم بود. ایمان روستایی زاده سرپرست پرشین قرچک پیش از مسابقه، هدف از انجام این بازی را یک بازی دوستانه برای به عمل بستن تمرینات مربیان در زمین مسابقه اعلام نمود و خاطر نشان کرد، فارغ از هر نتیجه ای که بازیکنانش در این رقابت بگیرند، خوشحال است که بازیکنان بعد از ۳ ماه تلاش و تمرین زیر نظر مربیان داوطلب خود، می-توانند با یک تیم دیدار داشته باشند و خود را در زمین مسابقه محک بزنند.
نکته قابل توجه پیش از بازی این بود که سرپرست تیم فوتبال شهر ری سوت داوری را در اختیار سرپرست تیم قرچک قرار داد تا داور از بین اعضا و همراهان تیم مهمان انتخاب گردد.
این بازی راس ساعت ۱۸:۲۰ دقیقه با سوت آقای مهیار از اعضای داوطلب جمعیت امام علی (ع) آغاز شد. چند دقیقه بیشتر از بازی نگذشته بود که تیم پرشین شهرری به خاطر اشتباه فردی مدافع خود اولین گل را دریافت کرد و بازی ۱ بر ۰ به نفع قرچک ادامه یافت. شادی بیش از اندازه ی حاصل از خوشحالی بازیکنان و همراهان پرشین قرچک ، سالن را فرا گرفت. بعد از مدت کوتاهی و با تشویق و حمایت نیمکت نشینان پرشین شهرری، تیم شهرری خود را پیدا کرد و گل خورده را جبران نمود. در ادامه شهرری یک گل دیگر زد و بلا فاصله بازکنان حریف گل خورده را جبران کردند. اندکی قبل از انتهای نیمه اول تیم شهرری با به ثمر رساندن یک گل دیگر نتیجه را به ۳ بر ۲ تغییر داد تا بازیکنان با همین نتیجه راهی استراحت بین دو نیمه شوند.
نکته قابل توجه نیمه اول این بود که هیچ خطایی توسط داور گرفته نشد و تماشاگران شاهد یک نیمه بسیار زیبا و پرگل و بدون تنش از دو تیم بودند.
بعد از ده دقیقه استراحت بین دو نیمه، بازیکنان به زمین بازی برگشتند. تیم قرچک فشار خیلی زیادی به تیم حریف تحمیل کرد اما دروازه بان ریزنقش پرشین شهرری تمام حملات تیم مقابل را دفع کرد و اجازه نداد هیچ توپی وارد دروازه او گردد. در اواسط نیمه دوم داور مسابقه با اعلام خطای هند در محوطه جریمه شهرری نقطه پنالتی را نشان داد و بازیکنان قرچک توانستند از روی نقطه ی پنالتی یک بار دیگه دروازه حریف را باز کنند. همچنین تیم قرچک در این بازی سه بار از روی نقطه ی اوت و بدون تماس توپ با هبچ بازیکنی دروازه شهرری را باز کرد که هر سه گل از طرف داور مردود اعلام شد. شهرری در این نیمه نیز توانست یک گل وارد دروازه قرچک کند و بازی با نتیجه ۴ بر ۳ به نفع تیم پرشین شهرری تمام شد.
در طول مسابقه هواداران و همراهان دو تیم به دفعات تیم رقیب را تشویق کردند و این یکی از حرکات ارزشمندی بود که در طول بازی دیده شد.
حرکت قابل ستایش دیگری که به ندرت در بازی های رسمی بزرگسالان دیده میشود این بود که هنگام خروج تیم میهمان، بازیکنان تیم میزبان و مربیان آنها در یک صف جلوی درب خروجی سالن ایستادند و با تشویق و دست دادن و در آغوش گرفتن بازیکنان تیم حریف آنها را بدرقه کردند.

پاسخ دهید