برگزاری نخستین دوره لیگ فوتبال پرشین

نخستین دوره لیگ پرشین

جمعیت مستقل امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) پس از سال ها حضور در محلات حاشیه  تصمیم گرفت تا برنامه ویژه‌ ای را برای تغییر این محله ‌ها از یک محله دیده نشده و در معرض خطر به یک محله امن برای ساکنین و کودکانی که در آن زندگی ‏می‏‏کنند، اجرا کند. بنابراین جمعیت امام علی برنامه‌ جامعی با هدف ساماندهی این محله ‌ها در ابعاد آموزشی، فرهنگی، ورزشی، بهداشتی و … ترتیب داده است که به صورت اقدامات گوناگونی در این منطقه به اجرا در خواهد آمد، تا با بالا بردن سطح سواد و فرهنگ کودکان و خانواده های آنان، وضعیت این مناطق را بهبود دهد.

در این میان با توجه به اهمیت ورزش میان جوانان و به خصوص در محلات حاشیه که معضلات مختلفی از جمله اعتیاد، فقر، بزه و … گریبان گیر کودکان و نوجوانان محله است، تیم‌ های ورزشی با هدف ایجاد انگیزه میان کودکان و دادن هویت به کودکان از طریق توجهی که به آن‌ها در فوتبال حرفه‌ای می‌شود و ایجاد الگوهای سالم به جای الگوهای مخرب در اینگونه محله ‌ها تشکیل شده است.

بر این اساس جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) قصد دارد پس از چندین سال فعالیت تیم‌های فوتبال پرشین در نقاط مختلف کشور، اقدام به برگزاری یک لیگ بین تیم‌های پرشین از نقاط مختلف کشور نماید.

به گزارش مسئول برگزاری لیگ فوتبال پرشین، مسابقات لیگ فوتبال پرشین در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان به صورت همزمان، از ۲۸ شهریور تا ۳ مهرماه ۱۳۹۴ در تهران برگزار می گردد. وی گفت ۱۰ تیم در رده سنی نونهالان و ۸ تیم در رده سنی نوجوانان از سراسر کشور در این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین وی افزود از اهداف برگزاری این لیگ فوتبال، دادن هویت بیشتر به کودکان و نوجوانان تیم از طریق بازی کردن در یک لیگ حرفه‌ای در جهت یافتن یک الگوی مناسب در زندگی و انگیزه‌ای که از معضلات محله‌های خود به دور باشند و همچنین ایجاد انگیزه، امید و خود باوری در کودکان می باشد. همچنین رسانه‌ای شدن این موضوع و امکان استفاده از چهره‌های شاخص در فوتبال، می‌تواند به افکار عمومی نسبت به مساله معضلات اجتماعی، آگاهی بیشتری بدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با روابط عمومی مرکزی جمعیت امام علی ، ۸۸۹۳۰۸۱۶ – ۰۲۱ ، تماس حاصل فرمائید.

پاسخ دهید