شما در این صفحه هستید
صفحه اصلی > تیم های فوتبال پرشین
در سال ۱۳۸۵ نخستین بار جمعیت امام علی در محله فرحزاد تهران یک تیم فوتبال از کودکان خود تشکیل داد که نام «پرشین» برای آن انتخاب شد. تیم پرشین از سال ۸۵ در مسابقات لیگ شهرداری تهران شرکت کرد. این تیم بعداً به صورت منظم روزهای زوج در زمین ورزشی در محله فرحزاد تمرین داشت که باعث شد به عنوان یکی از تیم های مطرح در لیگ دسته یک هیئت فوتبال حوزه شمال شرق تهران شناخته شود و توانست مقام قهرمانی در این مسابقات و مقام دومی در مسابقات فوتسال جام رمضان را نصیب خود سازد. یکی از شرایط این تیم تحصیل بازیکنان بود که این امر سبب شد کودکان پس از مدتی به ادامه تحصیل نیز بپردازند.
جمعیت امام علی از همان زمان باشگاه فوتبال پرشین را در هیئت فوتبال شمال شرق تهران به صورت رسمی ثبت کرد و تلاش خود را بر آن منعطف ساخت تا فعالیت های ورزشی را در محله های مختلف تحت پوشش خود توسعه بخشد. در آن زمان بازیکنان تیم پرشین از محله های مختلف تهران بودند.
پس از اینکه جمعیت به گسترش خانه های ایرانی خود در محله ها پرداخت، تمرکز بر مسئله ورزش جزء برنامه های هر خانه ایرانی قرار گرفت. در سال ۱۳۸۹ جمعیت امام علی با برگزاری جام فوتبال پیام مهر چهار تیم فوتبال در محله های فرحزاد، سیروس، دروازه غار و شرق تهران ایجاد کرد و در این مسابقات شرکت کردند. در ادامه در سال ۱۳۹۰ تیم فوتبال دروازه غار فعالیت های خود را زیر نظر خانه ایرانی این محله به طور منسجم و هفتگی ادامه داد. پس از آن دیگر خانه های ایرانی از سال ۱۳۹۱ شروع به ایجاد تیم های فوتبال کردند. اکنون باشگاه پرشین جمعیت امام علی دارای ۳۵ تیم فوتبال در رده های نونهالان، نوجوانان و جوانان در محله های مختلف در سراسر کشور به شرح زیر می باشد:

6 thoughts on “تیم های فوتبال پرشین

  1. سلام من یکی از بازیکنان پرشین بلوچ سرباز هستم. از همگی شما بزرگواران که تلاش میکنید آینده خوبی همه جوانان و نوجوانان و نو نهالان، داشته باشن، بسیار سپاس گزارم و به زحمات شما عزیزان ومسئولان بسیار بسیار تشکر میکنم.وآرزوی موفقیت برایتان میکنم

  2. با عـرض سلام بنده امیر کیانمهر یکی از بازیکنان تیم پرشین سرکور هستم ، از شما مسولان محترم تشکر میکنیم ک ب مسابقات را برگزار میکنید و استعداد های ناشناخته بلوچ را شناسایی میکنید.

    در آخر از شما مسؤلان تشکر میکنیم ک حق نظر ب بنده دادید

پاسخ دهید

بالا