شما در این صفحه هستید
صفحه اصلی > پرشین فرحزاد
شعار فرحزاد
شعار فرحزاد
نام تیم پرشین برگرفته از اولین تیم فوتبالی است که توسط جمعیت امام علی تشکیل شده است. در سال ۱۳۸۵ تیم فوتبالی با این نام از خانواده‌های جمعیت در محله‌ی فرحزاد تشکیل شد؛ این تیم در آن زمان توانسته بود پیشرفت‌های خوبی در این زمینه داشته باشد. از جمله موفقیت‌های آن تیم می‌توان به مقام قهرمانی لیگ دسته یک هیئت فوتبال حوزه شمال شرق تهران و مقام دوم در مسابقات فوتسال جام رمضان اشاره کرد. همچنین این تیم شرایطی را برای بازیکنان خود در نظر گرفته بود تا بتواند علاوه بر تأثیرات روحی و جسمی که بر بازیکنان میگذارد به بهبود سطح فرهنگی و اجتماعی آنها نیز کمک کند؛ یکی از مهمترین شرایطی که آن زمان در تیم پرشین وجود داشت، الزام تحصیل بازیکنان تیم بود که به همین سبب بسیاری از اعضای تیم به ادامه تحصیل ترغیب شدند.
در سال ۱۳۹۲ و پس از وققه چندساله، خانه علم فرحزاد تلاش خود را برای تشکیل مجدد تیم فوتبال آغاز کرد. تمرینات این تیم در سالن مدرسه رهیار واقع در خیابان سردار جنگل تهران برگزار می‌شد. با پایان سال تحصیلی، سالن مدرسه رهیار به دست پیمانکار سپرده شد. با وجود سه ماه تلاش اعضای خانه علم، مجوز استفاده از آن سالن داده نشد؛ و به ناچار تمرینات تیم تا پیدا کردن زمین تمرین مناسب تعطیل شد.
اولین جلسه سری جدید تمرینات تیم با همکاری مسئولین زمین چمن مصنوعی فرحزاد در تاریخ ۷ آبان ۱۳۹۳ با حضور ۸ نفر بازیکن برگزار شد.
تمرینات تیم پرشین فرحزاد از آن زمان تا کنون با جدیت بالا در سه رده‌ی نونهالان، نوجوانان و جوانان با حضور بیش از ۶۰ بازیکن و ۱۰ مربی به طور منظم در زمین چمن مصنوعی محله‌ی فرحزاد پیگیری می‌شود و این تیم، به یکی از تیم‌های مهم محله تبدیل شده‌است.
تمرین‌های تیم نونهالان پرشین فرحزاد در دو سطح متفاوت و در هر سطح برای حدود ۲۰ بازیکن در جریان است. این تمرین‌ها برای سطح دوم به‌صورت آموزش تکنیک‌های پایه و آموزش در قالب بازی‌های زمین کوچک پیگیری می‌شود. برای سطح اول، تمرین‌ها در دو سطح تکنیکی و تاکتیکی دسته‌بندی شده است. در ابتدا آموزش تکنیک‌های پایه مانند: لمس توپ، دریبلینگ، پاس کوتاه، شوت و .. و سپس تمرین‌های ترکیبی برای توسعه‌ی توانایی‌های بازیکنان و تبدیل این تکنیک‌ها به مهارت. مرحله‌ی بعدی تمرینات تاکتیکی است که توانایی درک رفتار فردی و تیمی را در بچه‌ها ارتقا می‌دهد. این تمرینات از ساده مانند ۱ در برابر ۱، ۲ در برابر ۱ به سمت پیش‌‌رفته طی می‌شود و در قالب بازی‌های زمین کوچک، تمرینان شرطی، وظیفه‌ای و … بارها و بارها تکرار می‌شود.
بازیکنان تیم نونهالان و نوجوانان پرشین فرحزاد علاوه بر تمرینات فشرده‌ی خود، برای آمادگی ذهنی هرچه بیش‌تر، روزهایی را نیز پای کلاس‌های تئوری مربیان خود می‌نشینند. در این کلاس‌ها سعی می‌شود که نکات پایه‌‌ای وتاکتیک‌های گروهی به بچه‌ها آموزش داده شود تا بچه‌ها به‌کمک تصویرسازی ذهنی بتوانند آمادگی بیش‌تری برای همکاری با هم پیدا کنند و وظایف خود در زمین بازی را بهتر بشناسند. هم‌چنین این کلاس‌ها فرصتی مناسب برای صحبت و مشورت مربیان و بازیکنان در مورد مسائل مربوط به تیم است که باعث می‌شود حتی کوچک‌ترین اعضای تیم هم خود را به دور از تصمیم‌گیری‌ها نبینند.
علاوه بر مسائل فنی، تمامی مربیان سعی در این دارند که درس‌هایی از زندگی را به بازیکنان در قالب فوتبال آموزش دهند.
تیم پرشین فرحزاد در زمینه‌های پشتیبانی بازیکنان نیز به‌صورت جدی فعالیت می‌کند و سعی در این دارد که همواره پیگیر فوتبالیست های کوچک و قهرمان خود باشد.

 

نونهالان پرشین فرحزاد
نونهالان پرشین فرحزاد
نوجوانان پرشین فرحزاد
نوجوانان پرشین فرحزاد

پاسخ دهید

بالا