شما در این صفحه هستید
صفحه اصلی > پرشین دروازه غار
شعار دروازه غار
شعار دروازه غار
در طی فعالیت اعضای خانه ایرانی در محله مشاهده شد که در میان پسران کودک و نوجوان محله دروازه غار علاقه زیادی به ورزش و مخصوصا فوتبال وجود دارد. بنابراین، تصمیم بر آن شد که با برگزاری کلاس های آموزش ورزش به صورت منظم ، در جذب این افراد و ایجاد علاقه در آن ها برای شرکت در سایر برنامه های آموزشی جمعیت نیز تلاش شود. بدین ترتیب، در کنار آموزش های ورزشی، آموزش های دیگری نیز به آنان ارائه گردد و بتوان گام موثری در ارتقای سطح دانش و فرهنگ این محله برداشت. از این رو، تیم فوتبال خانه ایرانی دروازه غار در آذرماه سال ۹۰ شروع به فعالیت کرد.
تمرینات تیم پرشین دروازه غار از آغاز تاسیس تاکنون به صورت مستمر ادامه دارد. تمرینات این تیم ابتدا در سالن ورزشی مجموعه ورزشی هرندی برگزار می شد، اما از آغاز سال ۹۲ به زمین چمن این مجموعه انتقال داده شد. در حال حاضر، این تیم در دو رده نونهالان و نوجوانان به فعالیت می پردازد که به ترتیب حدود ۲۵ و ۲۰ بازیکن بصورت مستمر در تمرینات آن شرکت دارند.
تیم پرشین از آغاز فعالیت خود تاکنون در مسابقات دوستانه زیادی شرکت کرده است که از آن میان می توان به بازی با تیم هنرمندان به مناسبت دومین سالگرد ثبت جهانی جمعیت امام علی (ع) در شورای امور اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) در خرداد ماه ۹۱ اشاره کرد. تعدادی از این بازی ها به منظور معرفی این تیم در میان قشر دانشگاهی برگزار شده است. از جمله بازی با تیم اساتید و کارکنان دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، بازی با تیم فوتبال دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و بازی با تیم اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی شریف به نفع آسیب دیدگان جنگ در کشور عراق.
تیم فوتبال پرشین دروازه غار از ابتدای تاسیس تا کنون کوشیده است با استفاده از فضاهای ورزشی بین کودکان و نوجوانان محله همدلی و هماهنگی ایجاد کند. در ضمن، باتشکیل این تیم فوتبال، محله دروازه غار دارای یک تیم حرفه ای برای کودکان و نوجوانان شده که در مسابقات مورد تأیید فدراسیون فوتبال نیز حاضر شده است. تیم پرشین دروازه غار هم در رده نونهالان و هم در رده  نوجوانان تاکنون دو دوره در مسابقات زیرگروه لیگ یک ناحیه شمال شرق تهران شرکت کرده و با تیم های این ناحیه به رقابت پرداخته است. همچنین، تیم نوجوانان در سال ۹۳ در رقابت های فستیوال این ناحیه که با حضور تیم های باشگاهی منطقه برگزار می گردد نیز شرکت کرد. علاوه براین، برگزاری دیدارهای تدارکاتی متوالی با تیم های هم رده به منظور افزایش آمادگی و هماهنگی تیم نیز همواره در دستور کار قرار داشته است که از آن میان می توان به مسابقه با تیم هایی چون ساینا، شهدای اوین، شهید باکری، نفت تهران، کانون قدس، برق تهران، آینده سازان، فدک، ماهان، اتحاد تهران، آیندگان و … اشاره کرد.

معرفی بازیکنان نوجوان پرشین دروازه غار:

پاسخ دهید

بالا