شما در این صفحه هستید
صفحه اصلی > پرشین خاک سفید
شعار خاکسفید
شعار خاکسفید
تیم فوتبال خانه ایرانی خاکسفید از شهریور ماه سال ۹۳ به طور جدی فعالیت خود را شروع کرد. در این مدت، فعالیت این تیم در راستای جذب کودکان و نوجوانان پسر محله‏ ی خاکسفید و ایجاد محیطی امن و سالم برای انجام فعالیت ورزشی آن‏ها بوده است. ایجاد چنین فضایی، زمینه و فرصت را برای کمک به کودکان برای کسب اعتماد به نفس و به دست آوردن هویت فردی، پرورش توانایی‏هایی اجتماعی مانند کار گروهی , بهبود توانایی های فردی از راه قرار دادن الگوهای مستقیم رفتاری می باشد.
تشکیل و حضور چنین تیمی در عرصه‏های ورزشی، ضمن ایجاد روحیه‏ی خودباوری در این کودکان و دادن هویت مثبت اجتماعی به آن‏ها، باعث می شود.
در حال حاضر، تمرینات تیم فوتبال پرشین در دو رده‏ ی زیر ۱۲ سال و زیر ۱۶ سال برگزار می‏شود که یک روز در هفته و به صورت مشترک در زمین چمن مصنوعی ورزشگاه ۲۲ بهمن به تمرین می‏ پردازند. تمامی بازیکنان تیم از کودکان ساکن محله‏ ی خاکسفید هستند.  بر اساس هدف‏گذاری‏های انجام شده، چشم انداز تیم از دو منظر اجتماعی و حرفه ای ترسیم می شود. از نظر اجتماعی، تیم فوتبال خانه ایرانی خاکسفید به دنبال این است که با ارائه خدمات روانشناسی، آموزشی و پزشکی به کودکان، آنان را توانمند سازد. از سوی دیگر، با تشکیل یک تیم فوتبال حرفه‏ای متشکل از کودکان و نوجوانان محلات حاشیه و حضور پررنگ این تیم در مسابقات معتبر زیر نظر فدراسیون فوتبال، ضمن اینکه خود کودکان با عضویت در این تیم دارای یک هویت مثبت اجتماعی می‏شوند، فرصت مناسبی برای معرفی این مناطق و جلب توجه اقشار مختلف جامعه به آن فراهم خواهد شد.

پاسخ دهید

بالا