شما در این صفحه هستید
صفحه اصلی > پرشین سرباز بلوچستان
شعار سرباز سیستان و بلوچستان
شعار سرباز سیستان و بلوچستان
تیم فوتبال روستای مغ سرباز ٢٣ سال قبل با تلاش های آقای سعیدالدین بزرگزاده با هدف در کنار هم بودن تعدادی نوجوان شکل گرفت . تعداد اولیه اعضای این تیم متشکل از ۶ نوجوان و ٣ نونهال بود که همیشه در کنار هم بودند .
این گروه علاوه بر فوتبال ، مانند سایر بچه های این منطقه به بازی های بومی محلی نیز مشغول بودند . زمین فوتبال این ده نفر در بطن رودخانه بود برای همین هنگام باران به علت سیل بازیکنان مجبور بودند زمینشان را از نو بسازند. با وجود این مشکلات انها هیچ وقت دلسرد نشده و فوتبال را کنار نگذاشتند. توپی که این بچه ها با آن بازی می کردند غالبا از خارج از کشور تامین میشد چون پدر دو یا سه نفر از بچه ها برای کار به کشور های حاشیه خلیج فارس می رفتند . این ده نفر کم کم تعدادشان بیشتر شد و تیم فوتبال ستاره سرخ در آستانه تشکیل گرفت . دوستانی در کنار یکدیگر که هدفشان بیشتر از فوتبال در کنار هم بودن بود تا اینکه زمین فوتبال ۷ نفره مناسبی توسط جوانان و بزرگسالان روستا احداث شد و تیم ستاره سرخ رسما برای مسابقه با روستاهای نزدیک و همجوار شکل گرفت . این تیم روز به روز قدرتمند تر شد.
تعدادی عضو تیم شدند و تعدادی از تیم بیرون رفتند . اعضای این تیم با برنامه ای منظم هر کدام هفته ای ۵۰۰ ریال به عنوان بودجه تیم پرداخت می کردند که این پول بیشتر صرف خرید توپ میشد . اکنون بعد از ۲۳ سال اکثر بچه های آن زمان همچنان در کنار یکدیگرند و هر کدام به پاس زحمات سعید الدین و تلاش خودشان در زندگی اش موفق بوده و دارای تحصیلات عالیه هستند و در جامعه به عنوان کارمند رسمی دولت خدمت می کنند و از لحاظ سلامت از هر گونه اعتیاد چه بزرگ و چه کوچک پاک و سالم هستند.
بالا