شما در این صفحه هستید
صفحه اصلی > باشگاه فرهنگی – ورزشی پرشین
آنچه در تمام جوامع اثبات گردیده، این است که حرکت جسمانی تاثیر بسیار زیادی بر روح و جسم و زندگی فرد و اجتماع ‏می‏‏گذارد. بازی و ورزش باعث رشد خلاقیت و روحیه فرد شده و در حین آن فرد رفتارهای درست و روابط شایسته اجتماعی (از جمله رعایت حقوق سایرین، همبستگی و محبت و احترام به خود و دیگران) را یاد ‏می‏‏گیرد. همچنین ثابت شده که فقر حرکتی باعث کم توانی حرکتی فرد ‏می‏‏شود که نتایج وخیم آن در کاهش یادگیری فرد، افزایش افسردگی و اضطراب، مخصوصا در سنین نوجوانی و بلوغ و افزایش ابتلا به بیماری های مختلف نمایان ‏می‏‏شود. با تغییرات فیزیولوژیکی و هورمونی که در اثر ورزش در بدن رخ ‏می‏‏دهد، قدرت یادگیری فرد، روحیه منسجم و اعتماد به نفس در مبارزه با مشکلات مختلف و شادابی وی افزایش چشمگیری خواهد داشت. کاهش توان فیزیکی افراد در ایران از جمله معضلاتی است که در صورت نادیده گرفته شدن، مشکلاتی عظیم تر را در نسل های بعدی به دنبال خواهد داشت.

کاهش سلامت جسمانی باعث بروز مشکلات فراوان در فکر، ذهن و در نتیجه در شکل تفکر جوانان ‏می‏‏شود و احتمال بروز رفتارهای ناهنجار اجتماعی را افزایش ‏می‏‏دهد. از این رو بسیاری از معضلات جوانان از جمله خمودگی و افسردگی که باعث گرایش به اعتیاد و نزاع های خیابانی ‏می‏‏شود، از طریق ورزش و فعالیت جسمانی قابل پیشگیری و درمان است. ورزش کردن از طریق افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس افراد از روی آوردن نوجوانان و جوانان به این گونه رفتارها جلوگیری ‏می‏‏کند. فقر ورزشی در محلات حاشیه به شکل چشمگیرتری نمایان است و حل این معضل در این محلات را به وظیفه ای ضروری برای جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) بدل ساخته است و ما را بر آن داشته تا در جهت گسترش علاقه و فرهنگ ورزش در این محلات تلاش کنیم. این مهم، ضرورتِ داشتن مکان های ورزشی مرتبط را در جهت گسترش فرهنگ ورزش در میان خانواده های جمعیت و پیشگیری از اعتیاد در میان کودکان و زنان طلب ‏می‏‏ کند.

در این راستا جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) باشگاه پرشین را از سال ۱۳۸۵ با ایجاد نخستین تیم فوتبال پرشین در محله فرحزاد تهران ایجاد کرد. این باشگاه اکنون در سراسر ایران و در تمام مناطقی که جمعیت امام علی نمایندگی دارد فعال می باشد. باشگاه فرهنگی – ورزشی پرشین در حال حاضر در پایان مرداد ماه ۱۳۹۴ رشته های ورزشی فوتبال، والیبال، هندبال، بسکتبال، راگبی، هاکی، دارت، شطرنج، شنا و … را برای دختران و پسران در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان ایجاد کرده است. برخی از این تیم ها هم اکنون پس از چند سال فعالیت به صورت حرفه ای به تمرین می پردازند و در مسابقات رسمی شرکت می کنند. تاکنون بارها شاهد کسب مقام توسط تیم های پرشین در مسابقات مختلف بوده ایم. در همین راستا نخستین لیگ فوتبال پرشین با حضور ۲۰ تیم پرشین از سراسر کشور در تهران و در شهریور ماه ۱۳۹۴ برگزار گشت.

One thought on “باشگاه فرهنگی – ورزشی پرشین

  1. من فرزندی در استان سیستان و بلوچستان هستم و در بلوچستان سرباز هستم در منطقه ما هم فوتبال و هم والیبال بازی می کنند من اسمم مصطفی هست و ۱۶ سال دارم و علاقه شدیدی به والیبال دارم و در جام های روستایی بزرگان تیم ما شرکت می کرد و قهرمان شدیم اما پیش ما اصلا بنظرم مسولی نیست که به داد ما برسد و ما را یاری کند. از شما بزرگواران خواهشمند هستم که تیم والیبال ما رو در لیگ پرشین والیبال ببرن ما مطما هستیم که قهرمانیم

پاسخ دهید

بالا